Cena produktu:
89.00
ilość: 1
Nowy model do samodzielnego posklejania i pomalowania, nie zawiera kleju ani farb.
A-wing to kosmiczny myśliwiec z uniwersum Gwiezdnych Wojen, walczący w szeregach Rebelii. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w „Powrocie Jedi” (III lub VI część sagi). Standardowe uzbrojenie składa się z dwóch działek laserowych oraz dwóch wyrzutni pocisków. Długość pojazdu to 9,6 metra, a szerokość – 6,5 metra. Napęd jest zapewniany przez podwójne silniki jonowe.
Myśliwiec został zaprojektowany na podstawie doświadczeń wyniesionych z bitwy o Yavin (rok 0 BBY), jako maszyna bardzo szybka, zwrotna i przeznaczona przede wszystkim do walki manewrowej, która byłaby w stanie stawić czoła imperialnym myśliwcom TIE. Był projektowany jako maszyna mniejsza i lżej uzbrojona od X-winga (inna nazwa: Incom T-65). W toku walk okazało się, że A-Wing radzi sobie bardzo dobrze i jest równorzędnym przeciwnikiem dla maszyn imperialnych. Warto odnotować, że jego produkcja została w znacznie większym stopniu zdecentralizowana w stosunku do produkcji maszyn X-wing.
A-wing Fighter (pełna i poprawna nazwa: RZ-1 A-wing interceptor) to myśliwiec kosmiczny z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Przyjmuje się, że myśliwce tego typu mają ok. 9,6 m długości, przy ok. 6,5 m szerokości, a ich całkowita wysokość to ok. 3 metry. Myśliwce A-Wing posiadają hipernapęd klasy 1 (ang. hyperdrive class1). Ich główne uzbrojenie pokładowe składa się z dwóch działek laserowych Borstel RG-9. Głównym producentem tych pojazdów są zakłady: Allince Underground Engineering oraz Incom Corporation. Maszyny A-Wing zostały zaprojektowane i były produkowane w toku Galaktycznej Wojny Domowej (ang. Galactic Civil War) toczonej w latach 2BBY-19ABY, a ich głównym użytkownikiem była Rebelia. Zostały opracowane jako rebeliancka odpowiedź na myśliwce TIE, w dodatku odpowiedź udana. Bowiem maszyny A-Wing górowały nad swym przeciwnikiem prędkością oraz zdecydowanie większą przeżywalnością na polu walki. Były też lepiej uzbrojone. Ustępowały im natomiast zdecydowanie zwrotnością i manewrowością.